10 ابزار دستی کاربردی

 

 

10 ابزار دستی کاربردی

 

1.قلم نقاشی

ابزارهای کاربردی نقاشی ، چه قلموهای نقاشی و چه رول های رنگ زدن این قدرت را دارند که رنگ را به زندگی ما بیارند.

رنگ در حالت و احساسات ما تاثیر به سزایی دارد.با توجه به پالت رنگی که برای فضای خود انتخاب می کنید ، می توان حدس زد که چه احساسی دارید.احساس موفقیت و یا احساس شکست.

برای مثال رنگ قرمز نشان دهنده انرژی ، احساس ، گرمی ، انگیزه که مناسب برای پذیرایی می باشد زیرا برانگیزاننده اشتهای شما خواهد بود.

2.چکش

چکش در هر خانه ای و در هر جعبه ابزاری ، آشپزخانه ای و یا دراوری پیدا می شود.با استفاده از سری فولادی آن می توانید میخ را با ضربه داخل چوب کنید و یا می توانید میخ ها را بیرون بکشید.این ابزار ، ابزاری قدرتمند می باشد که گونه های متفاوتی دارد .دسته ای به صورت منحنی و دسته ای به صورت مستقیم می باشند.هر دو سری قابلیت کوبیدن میخ ها و درآوردن میخ ها را دارند.می توانید با استفاده از چکش زمین را بکنید ، یخ را بشکنید و همچنین قابلیت ایجاد خراش در گیره ها را نیز دارد.

3.تراز

برای آویزان کردن یک عکس به صورت کاملا صاف شما حتما احتیاج به تراز خواهید داشت.دسته های مختلفی از تراز برای کارهای مختلفی وجود دارد.اگر قصد چسباندن کاغذ دیواری به دیوار را دارید ، باید از تراز شاقول عمودی استفاده نمایید اما اگر قصد آویزان کردن عکسی به دیوار را دارد می توانید از تراز نجارها و یا تراز لیزری استفاده نمایید.کسانی که از سیستم های android  و یا Ios استفاده می کنند و قصد آویزان کردن عکس ها به دیوار را دارند می توانند نرم افزار تراز حبابی را دانلود کرده و استفاده نمایند.

4.متر اندازه گیری

همان گونه که از اسمش هم پیداست این ابزار برای اندازه گیری طول ، عرض و ارتفاع مناسب می باشد.از اواسط دهۀ 1800 میلادی و شروع قرن 20 ، مترهای اندازه گیری با قابلیت جمع شدن جایگزین مترهای تاشو شده اند.این ابزارهایی مانند میزهای اره ها و یا دریل های ستونی ابزاری قدرتی نیستند اما مترهای اندازی گیری به شما اطلاعات کافی را می دهند و داشتن اطلاعات کافی نشان دهندۀ داشتن قدرت کافی می باشد.

5.چکش سنگین

برای ایجاد خلاقیت باید خراب کنید ، برای خراب کردن احتیاج به چکش های سنگین خواهید داشت.این دسته از چکش ها ، چکش هایی بزرگ ، سنگین با سری استیل هشت ضلعی با دسته فایبرکلاس ( چکش های قدیمی دسته های چوبی داشتند ) هستند.سری این چکش ها آنقدر قوی هست که قابلیت وارد کردن نیروی زیادی در تخریب ها داشته باشید.سایز این دسته از چکش ها نسبت به دیگر چکش ها ، باعث پخش شدن نیروی زیادی در سطوح بزرگ می گردد.سری این چکش ها بین 1.1 تا 9.1 کیلوگرم هستند و طول دسته ها متفاوت بوده و از 30 سانتیمتر تا 91 سانتیمتر می باشند.

6.دوقلوهای عجیب و غریب ( آچار فرانسه و آچار لوله گیر )
آچار لوله گیرها جزء ابزارهای چند کارۀ جعبه ابزار شما خواهند بود.فک کشویی این آچارها باعث تطبیق با هر گونه پیچ و مهره ای در هر سایزی می گردد.به گونه ای طراحی شده اند که قابل استفاده با مهره های شش گوش و مربعی شکل هستند که به این معنا می باشد که قابل استفاده برای کارهای ماشین و کارهای منزل هستند.آچارهای لوله گیر دارای فک های کشویی هستن که امکان استفاده با هر سایز مهره ای را فراهم می کند زیرا فک ها باز می شوند و قطعه را محکم نگه می دارند و برای شل کردن مهره ها و کارهای لوله کشی بسیار مناسب هستند.

7.اره دستی

اره های دستی متفاوتی وجود دارند ، اما شما به همۀ آنها احتیاج ندارید.چیزی که شما باید بدانید دندانه ها و تعداد دندانه ها در هر اینچ می باشد.تعداد دندانه ها نشان دهندۀ این می باشد که چه موادی را می تواند ببرد ، چه گونه می تواند ببرد و صافی سطح چه گونه خواهد بود.اره هایی با دندانه های صاف ، برش های تمیزی خواهند داشت.برای مثال اره ای با دندانه های بسیار تیز برشی سرسخت با لبه هایی سخت ایجاد می کند اما اره ای با دندانه های اریب ، برای کارهای عمومی طراحی شده است و ظریف تر می باشند.

آیا به دنبال اره ای چند کاره برای برش مواد متفاوتی غیر از چوب می باشید ؟! از اره آهنبری استفاده کنید که قابلیت برش PVC ، مواد آهنی مانند مس و لوله های آهنی را نیز دارد.در صورتی که تیغه اره کند شود شما می توانید تیغه این دسته از اره ها را نیز تعویض کنید.

8.پیچگوشتی

سر پیچگوشتی ها دو نوع اصلی دارند ، سرپیچگوشتی های صاف ( SLOTTED ) و سرپیچگوشتی های چهار سو ( Phillips ) که سر آن ها شبیه x می باشد.پیچگوشتی هایی هستند که قابلیت تعویض سری در شفت را دارند.ساده ترین نوع پیچگوشتی ها از دو نوع سری صاف و چهار سو استفاده می کنند.اما یک سری پیچگوشتی هایی وجود دارند که قابلیت نصب انواع مختلف سری مانند ستاره ای ( torx ) ، مربعی ( square ) ، شش گوش ( hex ) را دارند.

9.انبر قفلی

از سال 1924 در هر جعبه ابزاری شما می توانستید انبر قفلی پیدا کنید.کارایی انبر قفلی مانند دیگر انبرها می باشد.این انبرها در گرفتن ابزارها به شما کمک می کنند.اما انبرهای قفل این اجازه را نیز به شما می دهند تا گیره انبر ها ی اطراف شیء را نیز محکم کنید.با گیر دادن فک داخل قطعه مورد نظر دیگر انبر از دست شما سر نمی خورد.

مردم استفاده های دیگری نیز از این ابزار می کنند مانند :

کاربردهایی در آشپزخانه مانند گرفتن تابه گرم و یا به عنوان ابزارهای جراحی و ….

10.کاتر

خیلی از ماها فقط برای باز کردن بسته های کاغذی از کاتر استفاده می کنید که این خیلی بد می باشد زیرا این ابزار کاربردهای دیگری هم دارد.برای مثال کاترهایی با تیغۀ مستقیم مناسب برای برش فرش ها سطوح وینیل می باشد حتی با استفاده از خط کش و دیگر ابزار ها می توانید دیوارهای گچی را ببرید.

Read more: http://www.edmancenter